طراحی و ساخت انواع ماکت های تبلیغاتی

یکی از بهترین ابزارهای کارآمدی برای ارائه دادن محصول و یا کالا برای دستاوردهای شما عزیزان در نمایشگاه ها و همایش گاه ها و بیلبورد ها و شرکت های تبلیغاتی ماکت های تبلیغاتی می باشند. در تولید و یا ساخت این ماکت ها انواع مختلف و گوناگونی از تکنیک ها و متریال را به کار میرود بهترین نتیجه با توجه به درخواست کارفرما به دست بیاید.

 این را بدانید که امروزه یکی از پرطرفدارترین تبلیغ ها در سراسر جهان ماکت های تبلیغاتی می باشند. به طور مثال شما از آن فرض کنید که  محصول یا کالایی که قبلا چندین بار در فروشگاه و یا مغازه یا رستوران ها دیده اید حالا چندین برابر بزرگتر او را در خیابان و یا جلوی مغازه ها ببینید چقدر این موضوع می‌تواند جذاب باشد حالا همین موضوع باعث می شود که آن محصول در مدت زمان های بسیار زیادی در ذهن مخاطب و مشتری آن باقی بماند.

به صورت کلی می توان گفت که هیچ محدودیتی از لحاظ ابعاد در ساخت ماکت های تبلیغاتی وجود ندارد و می توانیم آنها را از ابعاد بسیار کوچک رومیزی تا ابعاد بسیار بزرگ طراحی و پیاده سازی کنیم.

آژانس تبلیغاتی مشکات مفتخر است که بزرگترین برند کشور در حوزه ساخت و مشاوره ماکت های تبلیغاتی خاص بوده و تاکنون بیشترین و بالاترین کیفیت تولید ماکت تبلیغاتی را در سطح کشور به اجرا گذاشته است.

ساخت ماکت تبلیغاتی به دلایل مختلفی  مخاطبین و مشتریان بسیاری را دارد اینکه یک ابزار تبلیغاتی بتواند بدون محدودیت در ابعاد و سایز معرف برند یا خدمات شما باشد بهترین دلیل برای محبوبیت ماکت تبلیغاتی است. در این مقاله قصد داریم  با معرفی ماکت تبلیغاتی، شما را با انواع  هزینه و جنس آن نیز آشنا کنیم.

برای مشاوره می توانید با شماره 02191010209 تماس بگیرید.

انواع مختلف و گوناگون ماکت تبلیغاتی

معمولا برای اینکه مشتریان بتوانند گزینه مد نظر خود را انتخاب کنند انواع مختلفی از ابعاد جنس کیفیت و طراحی در ماکت تبلیغاتی را پیش پای مشتریان میگذارند و آنها میتوانند به راحتی کالا و محصولات خود را به دلخواه خود تبلیغ نمایند.

 در ادامه به انواع مختلف ماکت خواهیم پرداخت قبل از آن به نظر میرسد بهتر است توضیحی در ارتباط با ماکت پیش ساخته و سفارشی داشته باشیم.

ماکت تبلیغاتی پیش ساخته

ماکت تبلیغاتی پیش ساخته ماکت هایی هستند که الگوی آنها  از قبل آماده شده است. این نوع از ماکت تبلیغاتی کاربردی تراز انواع دیگر آن هستند و در سطح شهر بیشتر به چشم می آیند زیرا طرفداران این دسته از ماکت به دلیل اینکه ساده و سریع تر استفاده می شوند هرچند به مرور زمان میتواند به دلیل پرتکرار بودن موارد مشابه بیشتری در دید عموم قرار گرفته شود و جذابیت خود را کم کم از دست دهد.

ماکت تبلیغاتی سفارشی

ماکت تبلیغاتی سفارشی ماکت هایی هستند که ابعاد کیفیت جنس و طرح آن توسط شرکت به دلخواه و سلیقه خود سفارش داده میشود. این ماکت ها به دلیل اینکه به صورت حجمی ساخته میشود و طرح هایی خلاقانه هستند منحصربفردند و البته از نظر قیمتی هم هزینه بیشتری را به بار می آورد.

ماکت تبلیغاتی

ماکت تبلیغاتی را میتوان در دسته ی بهترین ابزارهای تبلیغاتی دانست که از طریق آن میتوانید کالا و محصولات خود را درمعرض عموم قرار دهید. متریال و تکنیک هایی که برای ساخت این ماکت ها به کار میرود عموما مطابق با خواست و سلایق کارفرما می باشد.

ماکت تبلیغاتی توانسته جایگاه ویژه ای را بین متقاضیان تبلیغات کسب نماید و در سراسر جهان طیف گسترده ای از کسب و کارها این ابزار تبلیغاتی را مورد استفاده قرار داده اند. چراکه این ماکت ها نظر مخاطبین را به راحتی به خود جلب می کند و افراد زیادی به این نوع از تبلیغات توجه دارند. مزیت اصلی ماکت تبلیغاتی این است که برای ساخت آن هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و امکان ساخت آن در هر ابعاد و اندازه ای امکان پذیر می باشد.

انواع ماکت تبلیغاتی از لحاظ جنس

برای معرفی انواع ماکت تبلیغاتی به انواع آن از نظر ابزار جنس و مواد استفاده شده می پردازیم.

ماکت تبلیغاتی فلزی

اسکلت و متریال این نوع ماکت تبلیغاتی از جنس فلز می باشد و دارای استحکام و وزن بالایی است که بیشتر به صورت ثابت مورد استفاده قرار می گیرد و یک نوع بیلبورد تبلیغاتی فانتزی محسوب میشود به همین دلیل نیز نسبت به دیگر ماکت ها کمتر مورد استفاده قرار میگیرند.

ماکت تبلیغاتی چوبی

ماکت چوبی برای ساخته شدن نیازمند هنر بسیار زیادی هست. جنس چوبی آنها با برش هایی خلاقانه و هنری موجب خلق آثاری ویژه و با جلوه میگردد وزن این نوع ماکت تبلیغاتی نسبتا سبک است و در شرایط متفاوت مورد استفاده قرار میگیرد.

تنها عیب وارد شده به آن آسیب هاییست که به دلیل قرار گرفتن در معرض برف و باران میبینند.

ماکت تبلیغاتی پلاستیکی

از رایجترین نوع ماکت می شود به ماکت پلاستیکی اشاره کرد به دلیل اینکه دارای استحکام بالایی میباشد بیشتر از انواع دیگر ماکت تبلیغاتی مورد استفاده قرار میگیرند تنوع رنگ طول عمر بیشتر و تنوع ساخت باعث میشود بیشتر از منوارد دیگر مورد توجه و استقبال قرار گیرد به خصوص آنکه تبلیغات مربوط به کودکان با این نوع متریال انجام میگردد و طرفداران آن از تمامی سنین هستند.

ماکت مقوایی

ماکت‌های مقوایی بیشتر جنبه تزئینی داشته و کاربرد چندان زیادی ندارند. این ماکت‌ها به دلیل وزن سبک خود و همچنین مقاومت پایین در برابر بارندگی و نور خورشید، بیشتر در فضای داخلی ساختمان‌ها نصب می‌شوند و به نوعی در تبلیغات محیطی کاربرد دارد. ماکت‌های مقوایی بیشتر شبیه محصولات روشهای ماکت سازی کودکان هستند که سازه‌ای تقریباً یکسان دارند.

 ساخت و یا تولید ماکت های تبلیغاتی

 بعضی از شرکت ها خدمات خودشان را در ارتباط با تولید و ساخت ماکت های تبلیغاتی قرار داده اند به صورتی که قالب و یا شکل هایی از قبل ساخته یا تولید شده‌اند را برای تهیه و یا تولید ماکت های تبلیغاتی پلاستیکی دارند و همچنین ماکت های تبلیغاتی از جنس فلز و چوب و یا گچی را با پیاده کردن و یا اجرا طراحی است از قبل مشخص و معین شده با هنرمندی بسیار خوب و تمام توسط دست و یا با کمک گرفتن از ماشین آلات بسیار خوب با کمک ابزار آلات مخصوص در قالب معین شده تهیه می نمایند. 

برای خرید ماکت تبلیغاتی بایستی چندین فاکتور مهم و حیاطی را مدنظر داشته باشیم  چراکه در تعین قیمت موضوعاتی وجود دارد که فاکتور را تحت الشعاع خود قرار میدهد.

در ادامه به بررسی فاکتور های اصلی میپردازیم.

زمینه استفاده از ماکت تبلیغاتی

یکی از فاکتورهایی که بایستی به آن بسیار توجه نمود زمینه استفاده از ماکت است که بسیار در ساخت ماکت تبلیغاتی دارد. زمینه استفاده از ماکت تبلیغاتی به ما کمک میکند تا بدانیم باید سراغ کدام گزینه برویم.

محل نصب ماکت تبلیغاتی

فاکتور مهم بعدی  محل نصب ماکت تبلیغاتی است چرال که جنس و نوع ماکت بایستی با شرایط جوی و آب و هوایی منطقه ای که قرار بر نصب است مطابقت داشته باشد اینکه در برخی جاها امکان استفاده از ماکت های چوبی یا مقوایی ممکن نیست و یا اینکه برخی جاها به فراخور جنس و سن مخاطبین بایستی از کدام نوع از ماکت تبلیغاتی استفاده شود.

ماکت ها و یا سازه های تبلیغاتی بر روی بیلبورد

 همانطور که همه ما می‌دانیم بیلبوردها سازه و یا تابلوهایی با ابعاد بسیار بزرگ می باشند، امروزه ما آنها را در نهایی مانند خیابان‌ها و معابر مشاهده می‌کنید.

یکی از بهترین و مناسب ترین مکان هایی برای نصب موکت به سازه های تبلیغاتی محصول شما عزیزان می باشد، به طور مثال فکر کنید که محصول و یا کالا و برند شما عزیزان در ابعاد و اندازه بسیار بزرگ و چندین برابر ابعاد واقعی خود بر روی تابلوی به اندازه …..  در مکان می مانند کنار خیابان در حین نمایش و خودنمایی می باشد که این رویکرد سبب جذب بیشتر و  بسیاری از مخاطبان و مشتریان و در نهایت فروش بیشتر محصول و یا کالا شما عزیزان می شود. 

می‌توان گفت اجاره بیلبورد دادن ماکت های تبلیغاتی و یا سازه های تبلیغاتی دیگر به صورت ماهانه می باشد. در کل به صورت یک توضیح کلی می توان گفت به اندازه  یک ماه  ماکت و یا سازه شما عزیزان می‌تواند محصول و یا کالای شما را بردیده تمامی مردم و عموم به نمایش بگذارد و توجه تمامی آنها را جلب کند، که این موضوع تاثیر بسیار بالا و مستقیم در کسب و کار شما عزیزان دارد.

ما در آژانس تبلیغاتی آسمان تجربه بسیار زیادی در حوزه ساخت ماکت و یا سازه های تبلیغاتی داریم، همچنین بسیاری از نمونه‌های کارهای انجام شده خود را در این حوزه برای شما عزیزان به نمایش گذاشته ایم و شما می توانید آنها را مشاهده نمایید.

اهداف استفاده از ماکت تبلیغاتی

نکته مهم بعدی اهداف استفاده از ماکت تبلیغاتی میباشد  که بسیار مشابهه با فاکتور محیط و محل نصب است  تنوع رنگ و نوع طرح های انتخابی  وابسته به محیط  و مخاطبین  تبلیغاتی استفاده میشود.

هزینه خرید ماکت تبلیغاتی

هزینه ماکت تبلیغاتی از مهمترین فاکتورها برای خرید است که کاملا به میزان بودجه و مبلغی که مشتریان برای این نوع ماکت تبلیغاتی بستگی دارد. معمولا ارزانترین نوع ماکت تبلیغاتی از نوع مقوایی و گرانترین  آن  ماکت تبلیغاتی فلزی میباشد و در نهایت میزان مبلغ مد نظر مشتری انتخاب میکند از کدام جنس استفاده گردد البته در کنار فاکتورهای دیگری که عنوان شد.

ساخت ماکت تبلیغاتی با یونولیت

ماکت های تبلیغاتی بهترین ابزار برای ایجاد این تبلیغات و از کارآمدترین آن ها می‌باشد. ماکت‌های تبلیغاتی یکی از کارآمدترین ابزار برای نمایش تبلیغات است. هزینه‌ای منطقی برای تبلیغ کسب و کار مطمئناً بازدهی چند برابری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

خرید دستگاه سی ان سی برش یونولیت و برش فوم

ماکت‌های تبلیغاتی یونولیتی

یکی از متریال های مناسب برای استفاده و ساخت ماکت‌های تبلیغاتی یونولیت می‌باشد.

برش یونولیت برای شکل‌دهی انواعی از اشکال و نمایان شدن در ماکت‌ها انجام می‌گیرد. به دلیل مقاومت بالا در برابر آب و نور یکی از کاربردی ترین مواد در ساخت ماکت یونولیت استد که هم قیمتی مناسب دارد و هم کیفیتی ایده آل و ماندگار.

انواعی از ماکت‌های تبلیغاتی برای فروشگاه‌ها طراحی و ساخته‌شده‌اند که این امر باعث افزایش در روند فروش شده است. از ماکت‌های یونولیتی برای نمایش و تبلیغ کارهای بانکی و خدماتی نیز استفاده می‌شود. انواعی از المان‌ها را می‌توان با برش یونولیت و برش فوم به دست آورد، کافیست المان مدنظر را برای کارشناسان شرکت بازگو نمایید تا بهترین نمایش را از کار خود دریافت نمایید. ماکت‌های تبلیغاتی یونولیتی بسیار مقاوم در برابر نور و آفتاب و ضربه هستند، ازاین‌رو این متریال در ساخت انواع ماکت فضای آزاد و فضاهای سربسته استفاده می‌شود.

ساخت حروف و اشکال با یونولیت devak cnc

 

ساخت حروف و اشکال با یونولیت devak cnc . برش و ساخت نشان های تبلیغاتی و مناسبتی با یونولیت ماکت های تبلیغاتی بهترین ابزار برای ایجاد این تبلیغات و از کارآمدترین آن ها می‌باشد. ماکت‌های تبلیغاتی یکی از کارآمدترین ابزار برای نمایش تبلیغات است. هزینه‌ای منطقی برای تبلیغ کسب و کار مطمئناً بازدهی چند برابری را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای مشاوره و خرید با شماره: 02191010209 تماس بگیرید

 

کارایی ماکت‌های تبلیغاتی

یکی از کارآمدترین ابزارها برای تبلیغ اجناس و خدمات، ماکت‌های تبلیغاتی می‌باشند. می‌توان از این ابزار برای تبلیغ و رسیدن به هدفی مشخص در نمایشگاه‌ها همایش‌ها و غیره استفاده کرد. ماکت بیلبرد تبلیغاتی یکی از پرمصرف‌ترین ماکت‌ها می‌باشد. در ساخت انواع ماکت‌ها تکنیک و متریال های خاصی استفاده می‌شود که با توجه به استفاده از انواع متریال ها درصدد کسب بهترین نتایج می‌باشد. انواع مختلفی از متریال ها همان‌طور که گفته شد در ساخت ماکت‌ها مخصوصاً ساخت ماکت‌های بزرگ به‌کاربرده می‌شود.

طرح هندوانه یونولیتی شب یلدا
طرح هندوانه شب یلدا با یونولیت

موارد استفاده از ماکت‌های تبلیغاتی یونولیتی

موارد استفاده از ماکت‌های یونولیتی برای تبلیغ در فضاهای شهری باعث جلب‌توجه بیشتری شده است. این ماکت‌ها معمولاً در فضاهای نمایشگاهی، مسیر تردد خودروها و خیابان‌های اصلی و فروشگاه‌های عرضه محصولات و در ورودی مجتمع‌های تجاری بزرگ قرار می‌گیرند.

البته همان‌طور که گفته شد ماکت‌های تبلیغاتی بر اساس نوع استفاده، جنس روکشان ها معین می‌شود.

در این بخش به معرفی چند مورد از کاربردی‌ترین موارد استفاده از ماکت‌ها می‌پردازیم:

  1. ماکت یونولیتی میوه و محصولات کشاورزی
  2. ماکت یونولیتی ادوات نظامی: کاربرد این ماکت‌ها خاص می‌باشد
  3.  ماکت انواع لوازم بهداشتی
  4.  ماکت انواع جوایز اهدایی
  5.  ماکت‌ تبلیغاتی نمایشگاهی
  6.  ماکت انواع گوشی‌های همراه
  7.  ماکت انواع حیوانات برای نمایش خاص مربوط به برند خاص
  8. ساخت لوگوی شرکت ها با استفاده از یونولیت
  9. و ….

 


چاپ   ایمیل