طراحی و ساخت تابلو نئون آرت

تابلو نئون آرت

در اینجا نوعی دیگر از تابلو تبلیغاتی را می خواهیم معرفی کنیم. این مدل تابلو نئون، نئون آرت  یا نئون لاس وگاسی است.

همانطور  که از اسمش پیداست،  این تابلو برگرفته از تابلو های نئون مشهور در شهر لاس وگاس آمریکاست. این شهر به پر نور بودن معروف است. این نور پردازی را مدیون تابلو نئون با سبک وینتیج یا رترو است.

در واقع یکی از جلوه های مشهور این شهر که باعث جذابیت آن شده است، نور نئون و تابلو های نئون آرت در  است. بنابراین می توانیم حدس بزنیم که  تابلو نئون لاس وگاسی بزرگ ترین تفاوت و فرقی که نسبت به بقیه تابلو ها دارد در نور نئون آن است.

در واقع نام دیگر تابلو نئون ، حروف لاس وگاسی است. بنابراین ترکیب جملات بالا می  شود نورنئون  به علاوه حروف. یعنی حروفی که دارای نور نئون است.

 به طور اختصاصی در داخل حروف نور نئون یا لامپ مخصوص به کار رفته که عموما نور های نئون یا دایره و پشت سر هم می باشد. امروزه از این تابلو بیشتر در فست فود ها و مکانهای تفریحی مانند شهربازی ها استفاده می شود. اما در نمایش ها و کافه ها یا به عنوان دکور نیز کاربرد زیادی دارد.  از این رو می توان حدس زد که تابلو نئون چقدر پر زرق و برق می باشد.

هزینه در تابلو نئون

در مقالات قبلی درباره قیمت تابلو صحبت کردیم و می دانیم که تابلو نئون تبلیغاتی بر اساس متراژ حروف استفاده شده قیمتش محاسبه می شود. در تابلو های نئون نیز نیز همچنین شرطی داریم. اما با این تفاوت که قیمت حروف جدا محاسبه میشود و قیمت نوردهی نئون یا لاس وگاسی جدا. علت این، از این رو است که مشتری در تعداد انتخاب لامپ های به کار رفته در تابلو یا متراژ نئوم مختار است اما بهتر است این موضوع را به طراح تابلو واگذار کند. از این رو این تابلو را که جزو تابلو های مدرن محسوب میشود می توان در دسته تابلو های گران دانست. این نکته نیز جالب است بدانید که رنگ این تابلوها معمولا گرم انتخاب میشود. زیرا نوع طراحی نور به گونه ای ست که القا کننده تحرک است و برای هماهنگی با آن رنگ تابلو نئون گرم انتخاب می شود.


چاپ   ایمیل